Pivovar Lindemans založili brzy po svatbě v roce 1822 Francisca Josina Vandersmissen (dcera místního sládka) a obchodník se zemědělskými komoditami Joose Frans Lindemans. Pivovar sídlí v městečku Vlezenbeek, což je malé městečko ve Vlámském Brabantu blízko Bruselu.
Jedná se úrodnou venkovskou oblast, která má nesmírnou výhodu v tom, že .. těží z výjimečné bruselské mikroflóry. Pivovar Lindemans zde vyrábí lambiky, tedy spontánně kvašená piva ochucená různými ovocnými příchutěmi.
„Náš údolní vzduch je plný stovek charakteristických divokých kvasinek, z nichž nejznámější jsou 'Brettanomyces Bruxellensis' a 'Brettanomyces Lambicus'“. Tyto kvasinky jsou jedinečné. Tvoří naše bohatství, tedy to, co nás dělá výjimečnými a od ostatních producentů spontánně kvašených piv (lambiků) odlišuje. Tyto mikroorganismy nám umožňují vařit pivo výjimečnou metodou: spontánním kvašením, známým také jako přirozené nebo divoké kvašení“.
* Rodina Lindemans vaří pivo lambic již po šest generací.
* V roce 2022 oslavil pivovar Lindemans 200 let od svého založení.
Pokud je nějaké pivo spontánně kvašené, znamená to, že mladina je ponechána v otevřených kádích přístupná divokým kvasinkám a ušlechtilým bakteriím, které poletují v atmosféře a které jsou navíc přítomny i v samotných kvasných nádržích a sudech ve sklepě pivovaru.
Lambická piva jsou jedny z nejzajímavějších a zároveň nejpodivuhodnějších piv na světě. Lambic je obvykle vyroben ze rmutu z 70% sladového ječmene a 30% nesladované pšenice. K chmelení se často používá starý uschlý chmel, který již ztratil hořkost a slouží jen jako konzervant. Zapomeňte na sladové nebo chmelové příchutě a představte si letité bílé víno nebo svěže nakyslý ovocný mošt. Styl Lambic definuje kyselost, trpkou ovocnost, dravost a různé nakyslé příchutě.
LAMBIC (s příchutí ovoce) - jedná se o klasický lambic (viz výše), jehož přirozená kyselost je vyvažována sladkými ovocnými příchutěmi. Piva jsou obvykle pojmenována po ovoci, které se používá při jejich výrobě. Nejčastěji se jedná o "framboise" (maliny), "kriek" (třešeň) nebo "cassis" (černý rybíz). Podobně populární je však také styl "faro", což znamená, že do lambiku byl přidán hnědý třtinový cukr.